Достапни линкови

САД и Грузија ќе разговараат за безбедносна соработка


Од американската амбасада во Тбилиси денеска изјавија дека САД и Грузија ќе одржат разговори за безбедносна соработка , при крајот на овој месец. Bо соопштението на амбасадата се вели дека , американскиот помошник државен секретар за одбрана за меѓународна безбедност, ќе ја води американската делегација во посета на Грузија, закажана за 19 и 20 –ти Октомври .

XS
SM
MD
LG