Достапни линкови

Новата грчка влада даде заклетва


Новата грчка влада денеска положи заклетва. Премиерот Јоргос Папандреу и лидер на ПАСОК, вчера го објави составот на владата, во која тој ќе ја извршува и функцијата министер за надворешни работи. По заклетвата, новата влада ја одржа и првата седница на која премиерот Папандеру ги изнесува насоките за работа.
XS
SM
MD
LG