Достапни линкови

Се зголемува бројот на жртви од земјотресот во Индонезија


Бројот на жртви од земјотресот во Индонезија, може да достигне 3.000, проценил тамошниот министер за здравство, јавува Ројтерс. Спасувачките екипи го пребаруваат погоденото подрачје, но изјавиле дека не се надеваат да најдат преживеани.
XS
SM
MD
LG