Достапни линкови

Во Австрија, разбиена мрежа за префрлање илегалци


Австриската полиција разбила мрежа за префрлање косовски и албански илегални имигранти во земјите на ЕУ. Во операциите биле приведени десетина осомничени, соопшти полиција, прецизирајќи дека имигрантите требало да плаќаат по неколку илјади евра за да бидат префрлени од Косово и Албанија во Австрија преку Србија и Унгарија.
XS
SM
MD
LG