Достапни линкови

Интерпелација за Јанакиевски и за Јанкуловска


Пратеничката група на СДСМ поднесе интерпелација за министрите за транспорт и врски и за внатрешни работи, Миле Јанакиески и Гордана Јанкуловска. Повод за интерпелацијата е потонувањето на бродот во Охридското Езеро, при што загинаа 15 бугарски туристи.
Владејачката ВМРО-ДПМНЕ вели дека нема намера да го прифати нивото на СДСМ на злоупотреба на овој трагичен настан за ситно политичка пресметка.

XS
SM
MD
LG