Достапни линкови

Јукија Амано избран за нов нуклеарен шеф на ОН


Меѓународната Агенција за Атомска енергија во рамките на годишната конференција во Виена денеска го избра за нов Генерален Директор јапонецот Јукија Амано со што ја потврди одлуката на бордот на гувернерите во Јули годинава. Од функцијата по 12 години заминува Мохамед ел Барадеј.
XS
SM
MD
LG