Достапни линкови

Иран подготвен за преговори за атомската програма?


Иранскиот министер за надворешни работи Манучер Мотаки изјави дека преговорите со шесте светски сили за нуклеарната програма на Иран се можни.
Неговата изјава следи откако неделава Иран понуди со Западот да разговара за „глобалните предизвици“, но не и за нуклеарната програма.

XS
SM
MD
LG