Достапни линкови

Обама им одаде почест на жртвите од 9/11


Американскиот Претседател Барак Обама им одаде почест на жртвите од 11 септември, велејки дека Соединетите Држави нема да се повлечат од борбата против Ал Каеда. Околу 3 илјади лица загинаа во нападите со киднапираните авиони врз Њујоршкиот Светски Трговски Центар, Пентагон и Пенсилванија.
XS
SM
MD
LG