Достапни линкови

Саркози најави такса за употреба на нафта, гас и јаглен


Францускиот претседател Никола Саркози најавува дека неговата земја во 2010 година ќе воведе такса за употреба на нафта, гас и јаглен. Новата такса нема да се применува за употреба на струја.
Целта на таксата е трајна промена на навиките на француските домаќинства, вели Саркози.
XS
SM
MD
LG