Достапни линкови

"Дискавери" се враќа на земјата


Американскиот спејс шатл Дискавери, со 7-мина астронаути, денеска треба да слета на Флорида. За време на 9 дневната мисија во вселената, Дискавери однесе до вселенската станица околу 8 тони опрема.
XS
SM
MD
LG