Достапни линкови

Кошаркарите денеска против Израел


На Европското првенство во кошарка што се игра во Полска, денеска од 16:30 часот Македонија го игра вториот натпревар од групата против Израел. Во првиот натпревар од групата А вчера во Познањ, Македонија беше катастрофално поразена од Грција 86:54.
XS
SM
MD
LG