Достапни линкови

Ден на жалост во Србија


Во Србија денеска е ден на жалост за седумтемина загинати работници во фабриката за муниција Први партизан. Тие загинаа во експлозијата што се случи во четвртокот. Нивниот погреб е предвиден за денеска и утре.
XS
SM
MD
LG