Достапни линкови

Лавров: Договорот за нуклеарно разоружување е успешен


Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров соопштува дека напорите за нов руско-американски договор за нуклеарно разоружување се успешни. Тој вели дека претседателите Дмитриј Медведев и Барак Обама ќе имаат што да соопштат на самитот Г-20 во Питсбург, кон крајот на месецов.
XS
SM
MD
LG