Достапни линкови

Нова стратегија за Авганистан?


Двајца британски и двајца американски војници загинале во експлозија на бомба во Авганистан. Август беше еден од најсмртоносните месеци за американските сили во Авганистан, - загинаа 47 војници. Инаку, командантот на НАТО во Авганистан, американскиот генерал Стенли МекКристал оцени дека ситуацијата во таа земја е сериозна, но оти успехот е остварлив со помош на нова стратегија.
XS
SM
MD
LG