Достапни линкови

Рекордна стапка на невработеност во Јапонија


Невработеноста во Јапонија достигна рекордни 5,7 проценти, додека малопродажните цени во земјата и понатаму бележат пад. Јапонија е втора економска сила во светот. Економиситите стравуваат дека дефлацијата која настана во земјата ќе го кочи напредокот.
XS
SM
MD
LG