Достапни линкови

САД ги демантира информациите во полските медиуми


Американските власти ја демантираа информацијата во полските медиуми дека САД се откажува од изградбата на антиракетен штит во Полска и Чешка. Портпаролот на Стејт департментот Филип Кровлеј ги нарече информациите во полските медиуми „непрецизини“.
XS
SM
MD
LG