Достапни линкови

Високиот комесар за бегалци во балканска турнеја


Високиот комесар на Обединетите нации за бегалци Антонио Гутереш ја почнува петдневната турнеја низ земјите од југоисточна Европа. Во текот на турнејата тој ќе ги посети претставништвата на УНХЦР во Хрватска, Босна и Херцеговина и Србија и ќе разговара со претставници на трите држави.
XS
SM
MD
LG