Достапни линкови

Хосни Мубарак во Вашингтон


Египетскиот Претседател Хосни Мубарак денеска во Вашингтон ќе се состане со преставници на американската администрација, меѓу кои и државниот секретар Хилари Клинтон а утре и со Претседателот Барак Обама. Ова е трета средба во изминативе месеци од мандатот на Обама, за кого мировниот процес на Блискиот исток е приоритет на неговата администрација.
XS
SM
MD
LG