Достапни линкови

Москва: Грузија се подготвува за нова агресија


Заменик шефот на рускиот Генералштаб Анатолиј Новоицин на денешната прес конференција во Москва изјави дека Грузија се вооружува и се подготвува за нова агресија. Тензиите меѓу двете земји постојано растат пред 8 август, денот на годишнината на војната за грузискиот регион Јужна Осетија. Вчера официјална Москва соопшти дека руските сили се ставени во состојба на зголемена готовност со цел да спречат евентуална грузиска провокација.
XS
SM
MD
LG