Достапни линкови

Притворени осомничени за убиство во Пакистан


Пакистанската полиција соопшти дека притворила две лица, осомничени за киднапирање и обезглавување на полски геолог во близина на авганистанската граница минатата година. Портпарол на полицијата денеска изјави дека двајцата биле поврзани со Ал Каеда а биле уапсени минатиот месец.
XS
SM
MD
LG