Достапни линкови

Ромарио пуштен на слобода


Поранешниот бразилски фудбалски ас Ромарио е пуштен од притвор, ден откако беше уапсен, поради нередовно плаќање алиментација на поранешната сопруга. Локалните медиуми тврдат дека Ромарио, на поранешната сопруга, и должи меѓу 12 и 46 илјади долари.
XS
SM
MD
LG