Достапни линкови

Обама: Африка не е излолирана од светските случувања


Американскиот претседател Барак Обама изјави дека неговата посета во Африка е илустрација дека „Африка не е излолирана од светските случувања“. Обама денеска е во официјална посета на Гана. Американскиот претседател рече дека земјата е модел за успех на другите африкански држави.
XS
SM
MD
LG