Достапни линкови

Хрватска испрати прв воен контингент на Косово


Првиот контингент на Хрватска е испратен во меѓународната мировна мисија КФОР на Косово, соопшти хрватското Министерство за одбрана, додавајќи дека со ова Хрватска ќе придонесе во стабилизацијата на состојбата на Косово. Контингентот е составен од 20 војници и два хеликоптери.
XS
SM
MD
LG