Достапни линкови

Бразил ја прекина потрагата по урнатиот Ер Франс


Бразилската војска и морнарица ја прекнаа потрагата по остатоците на урнатиот авион Ер Франс АФ 447 со оценка дека било безначајно тоа што би можело натаму да се пронајде. Овој авион се урна во морето ноќта меѓу 31 Мај и 1 Јуни на летот од Рио де Женеиро до Париз а во него имаше 228 патници и членови на екипажот. Сите се загинати. Причината за несреќата се уште не е позната.
XS
SM
MD
LG