Достапни линкови

Газпром ќе ги намалува инвестициите ?


Руската државна компанија Газпром најави можно кратење на 30 отсто од планираните инвестиции. Претставници од компанијата најавија ревидирање на буџетот на компанијата во септември годинава.
XS
SM
MD
LG