Достапни линкови

Казакстан ќе го контролира интернетот ?


Парламентот на Казакстан изгласа закон со кој државата ќе го контролира интернет сообраќајот во земјата. Доколку претседателот го потпише указот, законот ќе им овозможи на властите да го блокираат пристапот на корисниците кон одредени интернет страници за кои државата ќе утврди дека се во спротивност на казакстанските закони.
XS
SM
MD
LG