Достапни линкови

Во Авганистан убиени 25 талибанциАвганистанските и сојузничките сили убиле дваесет и три талибански бунтовници, соопшти денеска генерал Мохамед Зазаи. Тој додаде дека во борбите во провинцијата Урузган бил убиен и локалниот талибански командант Мула Исмаил.
XS
SM
MD
LG