Достапни линкови

ЕУ бара од Иран да не ги забранува протестите


Лидерите на Европската Унија го повикаа Иран да ги дозволи мирните протести против исходот од претседателските избори и да се воздржи од употреба на сила против демонстрантите. Приврзаниците на опозициониот кандидат Мир Хосеин Мусави планираат продолжување на демонстрациите.
XS
SM
MD
LG