Достапни линкови

Египет сака да гради нуклеарна централаЕгипет потпиша договор со австралиска компанија за евентуална изградба на прва египетски нуклеарен реактор. Според официјални извори во Каиро, овој договор е чекор напред кон желбата на Египет за мирољубиво користење на нуклеарната енергија.
XS
SM
MD
LG