Достапни линкови

Прогноза за времето- сончево со умерена облачност


Времето ќе биде сончево со умерена облачност. Во западните делови, попладне, може да врне и да грми. Утринската температура се движи до 16, а дневната ќе биде од 25 до 33 степени. Во Скопје и околината времето ќе биде сончево со умерена облачност. Температурата во главниот град ќе се движи од 14 до 30 степени.


XS
SM
MD
LG