Достапни линкови

Премиерот Груевски на Самит на ЕПП во Брисел


Претседателот на владата на РМ Никола Груевски денеска ќе престојува во Брисел. Груевски ќе присуствува на Самитот на Европската народна партија (ЕПП), која ги обединува демохристијанските, народните и конзервативните партии од Европа. Европската народна партија на последните избори за Европскиот парламент освои најголем број пратенички места.
XS
SM
MD
LG