Достапни линкови

Урнатиот Ербас се распаднал уште во воздух?


Авионот на Ерфранс кој се урна неодамна во Атлантикот, најверојатно се распаднал уште во воздух, покажуваат истражувањата на вештите лица. Коските на жртвите имаат многу скршеници, а телата не се повредени однадвор, што укажува на тоа дека авионот се распаднал во воздух, изјавил за Асошиејтед прес британски вештак по судска медицина. Службите на Бразил, САД и Франција сеуште трагаат по остатоците на Ербасот кој се урна на 31 мај, при што загинаа 228 луѓе. Сеуште нема трага ни од црните кутии на авионот.
XS
SM
MD
LG