Достапни линкови

15 мртви и 30 ранети во бомбашки напад во Ирак


Во напад со автомобил бомба во ирачкиот град Батха југо источно од Багдад загинале најмалку 15 лица, а биле ранети 30. Станува збор за доминантно шиитска област, во која имаше судири меѓу ривалски шиитски фракции.
XS
SM
MD
LG