Достапни линкови

Синот на Рафик Харири победник на изборите во Либан


Лидерот на либанската антисириска коалиција Саад Харири освои повеќе гласови од проиранските и просириски Хезболах на парламентарните избори во Либан. Проценките се дека Харири, син на убиениот либански премиер Рафик Харири, ќе добие 70 пратенички места, а коалицијата на Хезболах 58 пратеници во 128-члениот парламент.
XS
SM
MD
LG