Достапни линкови

Премиерот на Израел ќе ги објасни владините безбедносни политки


Премиерот на Израел Бенјамин Нетанијаху најави дека идната недела ќе одржи говор во кој ќе ги објасни владините безбедносни политики. За сега не се знае кога точно премиерот ќе го одржи своето обраќање. Американскиот Претседател Барак Обама во четвртокот повтори дека САД има, како што рече, нераскинлива врска со Израел но посочи дека нема да им го сврти грбот на палестинците.
XS
SM
MD
LG