Достапни линкови

Косово го чека Бајден


Медиумите во Приштина денеска го пренесуваат повикот на институциите на Косово, но и на познати јавни личности сите
граѓани свечено и достоинствено да излезат на улиците и да го пречекаат утре американскиот потпретседател Џозеф Бајден
Тој утре од Белград ке допатува во Приштина каде ке го дочекаат официјални преставници на косовските власти и 50 студенти на американското училиште. Институциите на Косово, како што пишува ,,Епока е ре,, направиле се да се дочека големиот пријател на Албанците.
XS
SM
MD
LG