Достапни линкови

Мисијата на ММФ ја завршува посетата на Македонија


Мисијата на Меѓународниот монетарен фонд за Македонија денеска ја завршува еднонеделната посета на земјава. Посетата имаше цел новиот шеф на мисијата Вес Мек Гру да се запознае со економските показатели во Македонија, како и со најновите антикризни мерки на Владата. За време на престојот Мек Гру оствари средби со претставници на Владата и на Народна банка.
XS
SM
MD
LG