Достапни линкови

Средба Гордон Браун и Асиф Али Зардари


Борбата против талибанските бунтовници во Пакистан се очекува да биде главна тема на денешните разговори во Лондон меѓу британскиот премиер Гордон Браун и пакистанскиот претседател Асиф Али Зардари. До состанокот доаѓа во момент додека пакистанската армија ја интензивираше операцијата против талибанските милитанти на северозападот од земјата.
XS
SM
MD
LG