Достапни линкови

Утре концерт за мир во Појасот Газа


Познатиот израелски диригент Даниел Баренбоим ќе го предводи концертот на мирот кој оркестар на европски музичари ќе го одржат утре во појасот Газа. Баренбоим е познат поборник за мир меѓу израелците и палестинците.
XS
SM
MD
LG