Достапни линкови

Барселона победи во Мадрид- два гола на Меси


Лионел Меси
Фудбалерите на Барселона синоќа во првиот полуфинален натпревар од Лигата на шампионите како гости го совладаа Реал Мадрид со 2:0. Двата гола за Каталонците ги постигна Лионел Меси во 76 и 87 минута. Домаќините од 61 минута играа со 10 фудбалери, откако Пепе доби црвен картон.
Реванш натпреварите од полуфиналето се играат идната недела.
XS
SM
MD
LG