Достапни линкови

Холбрук бара од Пакистан решителна битка против талибанците


Американскиот специјален претставник за Авганистан и Пакистан, Ричард Холбрук изјави дека Исламабад мора да покаже решителност во битката против талибанците и оти Соединетите Држави не можат да успеат во Авганистан, без подршка од Пакистан. Овој коментар на Холбрук доаѓа пред денешната средба на американскиот претседател Барак Обама со претседателите на Пакистан и на Авганистан, Али Зардари и Хамид Карзаи.
XS
SM
MD
LG