Достапни линкови

15 милитанти убиени во Авганистан


Меѓународните сили во Авганистан убиле 15 милитанти во јужен Авганистан во борби кои избувнале по нападот кои милитанти го извршиле врз воен конвој. Од страна на коалиционите и авганистанските сили нема ранети и повредени.
XS
SM
MD
LG