Достапни линкови

Новинарката Сабери поддржана во штрајкот со глад и од „Репортери без граници“


Членови на организацијата за правата на медиумите, ,,Репортери без граници„ денеска во Париз, започнаа штрајк со глад во знак на поддршка на американско-иранската новинарка Роксана Сабери. Новинарката, осудена во Иран на осум годишна казна затвор поради шпионирање во корист на Соединетите Држави, веќе осум дена штрајкува со глад.
XS
SM
MD
LG