Достапни линкови

Израел мора да преговара со палестинците - изјави Клинтон


Американскиот државен секретар Хилари Клинтон ја предупреди новата израелска влада дека ќе ја загуби подршката од арапските земји за справување со заканите од Иран доколку не направи прогрес во мировните преговори со палестинците. На сослушувањето во комитетот во Претставничкиот Дом, Клинтон нагласи дека арпаските земји и ставиле јасно до знаење дека Израел мора да преговара со палестинците ако сака помош во врска со Иран.
XS
SM
MD
LG