Достапни линкови

Мичел - Вашингтон сака да види палестинска држава


Американскиот специјален пратеник за Блискиот Исток Џорџ Мичел за време на денешната посета на Израел, повтори дека Вашингтон сака да види креирање на палестинска држава. Мичел ова го соопшти по средбата со новиот израелски министер за надворешни работи Авигор Либерман, кој се противи на обновување на преговорите со палестинците.
XS
SM
MD
LG