Достапни линкови

Протестите во Грузија проддолжуваат, но со намален интензитет


Опозиционите поддржувачи продолжуваат со протестите во главниот град на Грузија, Тбилиси, барајќи оставка од претседателот Михаел Саакашвили. Но, бројот на демонстрантите, на денешниот седми ден од протестите се намалува. Агенциите јавуваат дека околу две илјади демонстранти биле присутни на протестите, за разлика од првиот ден од анти-владините демонстрации кога се собраа околу 60 илјади луѓе.
XS
SM
MD
LG