Достапни линкови

Полска ќе го зголеми бројот на војници во Авганистан


Полскиот претседател Лех Качински изјави дека Полска ќе го зголеми бројот на свои војници во Авганистан за 20 проценти, со цел зголемување на безбедноста во пресрет на изборите во август. Качински е во посета на Кабул каде оствари средба со авганистанскиот претседател Хамид Карзаи. Полска има 1 600 војници во Авганистан.
XS
SM
MD
LG