Достапни линкови

На изборите во Молдавија победија комунистите


На вчерашните парламентарни избори во Молдавија победи Комунистичката партија на претседателот Владимир Вороњин. Новиот состав на собранието ќе избере и нов претседател на државата, затоа што Вороњин е на власт од 2001-та и не може да добие и трет мандат.
XS
SM
MD
LG