Достапни линкови

Берлускони доцнел поради телефонски разговор!


Италијанскиот Премиер Силвио Берлускони ја пропуштил церемонијалната прошетка со лидерите на НАТО низ мостот над Рајна затоа што бил зафатен со телефонски разговор. На ТВ снимките се гледало како Берлускони излегол од автомобилот телефонирајки и на германската канцеларка Ангела Меркел и гестикулирал дека ке ја поздрави подоцна. Берлускони на колегите им се приклучил на второто сликање на мостот. Станува збор за симболичен гест на единство на НАТО лидерите одржуваат самит по повод 60 годишнината од Алијансата.
XS
SM
MD
LG