Достапни линкови

Во Авганистан убиени 20 милитанти


Американската армија соопшти дека 20 милитанти биле убиени при операција на авијацијата во јужен Авганистан. Како што е соопштено, американските и авганистанските сили започнале со воздушни напади, откако бунтовниците нападнале патрола во провинцијата Хелманд.
XS
SM
MD
LG